Nawigacja
.::Bfme-World::.
  Strona Główna
  Download
  Forum
  Kontakt
  Galeria
  Katalogi stron
  Aliasy
  Regulamin
  Mapa Serwisu

Portal
Redakcja serwisu
Nabór do redakcji
Wymiana
Władca Pierścieni: Wojna na Północy
Galeria
Sojusznicy
Wrogowie
Wymagania sprzętowe
Lokacje
Bronie
Bohaterowie Północy
Filmy z gry
Władca Pierścieni: Wojna na Północy na E3!
Wywiad z Ryanem Geithmanem
Władca Pierścieni: Wojna na Północy - pierwsze wrażenia
Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna
Galeria
Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna - oficjalne informacje.
Władca Pierścieni: Podbój
Często zadawane pytania
Recenzja gry
Tryby gry
Klasy postaci
Pandemic Studios
Oficjalna zapowiedź EA
Nasza zapowiedź
Filmy
Zapowiedzi oraz recenzje
Galeria
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie
Opis gry
Wymagania
Moce dobra
Moce zła
Rohan
Gondor
Isengard
Mordor
Poziom gracza
Wskazówki autorów
Galeria
Modyfikacje
Różne do pobrania
Patche
Trailery
Intra
Gondor vs Rohan
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2
Demo
Ludzie Zachodu
Elfowie
Krasnoludy
Isengard
Mordor
Gobliny
Jednostki Morskie
Moce sił Dobra
Moce sił Zła
Mapy
Wymagania
Opis gry
Galeria
Patche
Trailery
Filmy
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2: Król Nazguli
Galeria
Oficjalna zapowiedź
Opis Gry
Angmar
Zaklęcia Angmaru
Nowe jednostki
Nowe i zmienione budynki
Poradnik

Filmy:
Trailer#1
Wywiad
Forty
Nowi bohaterowie
Nowe jednostki
Sojusze


Władca Pierścieni Władca Pierścieni, Bitwa o Śródziemie Władca Pierścieni: Podbój Bitwa o Śródziemie Bitwa o Śródziemie 2 Król Nazguli BFME BfmeWorld BoŚ LotR www.bfmeworld.pl - polskie centrum gier z serii Władca Pierścieni Hobbit EA Warner Bros. The Lord of the Rings: War in the North
Władca Pierścieni: Wojna na Północy
Losowa Fotka
war-in-the-north39
war-in-the-north39
Władca Pierścieni: Wojna na Północy.
Patronujemy:
Partnerzy


Buttony

Twierdza Cuda
Władca Pierścieni: Wojna na Północy - lokacje.


FornostTo potężna cytadela na Północy, przez wieki znaczona bliznami przez siły zła. W zamierzchłych dniach Królestwa Arnoru, Fornost stał dumnie jako kluczowa forteca. Gdy Arnor się rozdzielił na 3 małe królestwa, twierdza stała się stolicą Arthedainu. Jej pełna nazwa "Fornost Erain", co w języku elfickim znaczy "Północna froteca królów". Była znana również pod nazwą Norbury.

Upadek cytadeli, był tak wielki, jak jej chwała. Zniszczenie przyszło z rąk Czarnoksiężnika z Angmaru w Trzeciej Erze, prowadzące do opustoszenia i zruinowania fortecy. Krusząca się twierdza przez wieki traktowana była jako straszne miejsce dla każdego przybysza. Wielu nazywało je Siedzibą Umarłych. Nikt, oprócz Strażników z Północy nigdy nie odważa się wkroczyć na teren cytadeli.


NordibandBardzo dobrze skryta w Górach Szarych, twierdza Nordiband jest schronieniem dla krasnoludów z plemienia Durina, którzy pozostali tam, kiedy inni dawno temu uciekli przed atakami smoków. Ich dom jest zbudowany wokół podziemnego jeziora Azan-zâram. Te sekretne plemiona są rządzone przez Gorina z Długobrodych. On i jego podwładni, są potężnymi sojusznikami do walki przeciwko Agandaurowi.


BreeBree jest wyizolowaną, lecz ważną wioską na zachód od Gór Mglistych i na wschód od Shire'u. W zasadzie są to 4 wioski - Bree, Archet, Staddle i Combe, usadowione wokół wzgórza Bree. Ten ważny kompleks zbudowany jest na zachodniej stronie wzniesienia i jest chronione przez groblę i zabezpieczenia. Aby dostać się do wioski, goście muszą przejść przez jedną z dwóch bram w grobli.

Zbudowane na przecięciu Wielkiego Wschodniego Gościńca oraz Północnego Gościńca, jest ważnym miejsce postojowym dla podróżników od 3000 lat. Jest to jedyne miasto, gdzie Ludzie i Hobbici żyją od wiekiów w harmonii, a także jest znane dzięki karczmie - Pod Rozbrykanym Kucykiem.

Ludność Bree rzadko kiedy opuszcza miasto i udaje się w podróż. Mimo, iż są przyjaźni dla Ludzi, Krasnoludów i Hobbitów, uważają każdego przybysza za obcego. Chętnie słuchają nowych wiadomości, ale pozwalają im się toczyć ich własnym torem.

KurhanyTo miejsce jest położone na zachód od Starego Lasu i na południowy-wschód od Bree. Przez tysiące lat, była to ziemia pogrzebanych ludzi, a zwłaszcza Dunedainów z utraconego północnego królestwa Cardolan. Elficka nazwa kurhanów to Tyrn Gorthad.

Podczas wojny z Czarnoksiężnikiem z Angmaru, wielu ludzi z Cardolanu schroniło się tutaj pomiędzy wzniesieniami i grobowymi kopcami. Lecz w trzeciej erze w 1636, Czarnoksiężnik wysłał złe duchy, aby nawiedzić grobowce. W ten sposób kurhany stały się miejscem strasznym oraz przeklętym.

Góra GundabadWielkie północne pustkowia Śródziemia oddzielone są od ziem Eriadoru i Rhovanionu przez groźne szczyty Gór Mglistych i Gór Szarych. W miejscu, gdzie te dwa pasma gór się spotykają, znajduje się tam potężna iglica Góry Gundabad.

Zdradziecka ścieżka prowadząca przez górę jest naszpikowana niebezpieczeństwami takimi jak śnieg, lawiny oraz lodowato zimne powietrze. Nawet jeśli podróżnicy są w stanie poradzić sobie z siłami natury, muszą jeszcze stawić czoła różnorodnym punktom obrony (obozowiska), które są siedzibą orków.

Otchłanie Gundabadu zostały skontrolowane przez orków i w czasie, stały się jedną z ich najpotężniejszych twierdz. Przebędą każdą odległość aby odwieść tych co są na tyle śmiali lub wystarczająco zdesperowani aby rzucić wyzwanie górze oraz ich obecnych mieszkańców.'

Rivendell'Jeden z niewielu ośrodków Elfów w Śródziemiu. Rivendell znajduje się w dolinie, w pobliżu Gór Mglistych. Przez wieki ostało się jako przystań dla Elfów, zachowujących tradycje i wiedzę rasy Noldorów. To odosobnione miejsce i spokojne piękno, utworzyły go celem dla podróżników szukających rady od światłych mieszkańców. Warto dodać, że Rivendell było miejscem utworzenia się Drużyny Pierścienia.

To bezpieczne miejsce jest teraz w niebezpieczeństwie ze względu na sąsiedztwo z dzikimi, nieokiełznanymi ziemiami północy. Elrond, władca i obrońca Rivendell musi być odważny w bronieniu jego granic lub straci go na zawsze. Wzywa swoich sojuszników do pomocy obronienia jego domu i wszystkiego co symbolizuje dla wolnych ludzi Śródziemia.'

Wrzosowiska Etten'Leżąca na północ od Rivendell, ta surowa, położona na zachodnich zboczach Gór Mglistych kraina, służy jako przejście do dzikich, nieokiełznanych regionów północnego Śródziemia.

Te oszałamiające widoki pogórza i Gór Mglistych zdradzają niebezpieczeństwo przyczajone wzdłuż wijących się ścieżek, które są jedyną drogą przez te ziemie. Jaskinie wypełnione orkami i grzebiety zarojone goblinami są wystarczającym zagrożeniem, aby każdy porzucił tą drogę. Lecz najśmielsi podróżnicy, strzeżcie się, tu jest jeszcze więcej przeszkód na waszej drodze. Wrzosowiska Etten są siedliskiem gatunku troli. Pilnujcie się, nawet dziadek Aragorna, Arador, został pokonany w walce z nimi.

Siły zła ciągną do tego miejsca w nadziei, że uda im się zrekrutować tych potężnych brutali. Podróż przez ten kraj jest ryzykiem wejścia w rozrastającą się armię ciemności.'

Mroczna Puszcza'Mroczna Puszcza jest starożytnym lasem który jest położony na wschód od Gór Mglistych oraz na południe od Szarych Gór. Gęste sklepienie lasu pochłania całe światło co czyni je ciemnym i często niebezpiecznym krajobrazem dla każdego kto śmie tam wejść.

Jako największy las w Śródziemiu, Mroczna Puszcza jest domem dla Leśnego Plemienia Elfów, jak również Legolasa, który jest członkiem Drużyny Pierścienia. Jest to też miejsce, gdzie zamieszkuje Radagast Bury, jednakże plotki głoszą, że nawet on wyczuwa zagrożenie i poszukuje oddalonego miejsca w Puszczy, gdzie jest względnie bezpiecznie od gromadzących się sił zła na południu.

Niestety, to mroczne, niezbadane miejsce czyni je idealnym schronieniem dla nikczemnych mocy. Ci, którzy są chętni do zmierzenia się z zawiłymi ścieżkami i mglistymi trasami aby przynieść opowieści z wyprawy, będą musieli przejść przez gniazda pająków oraz jaskinie, wystarczająco głębokie by były domem dla trolli. Wargi gonią pod ukryciem mroku, a ich wycie alarmuje znajdujących się w pobliżu orków o jakichkolwiek niechcianych gościach.'


Tłumaczenie: Manwe
Konsultacja dydaktyczna: Marta P.
Źródło: www.warinthenorth.com


Komentarze
fabiolamcginty dnia lipiec 19 2012 09:56:02
Kasman / CASIMA new genuine waterproof red belt multi-functional - $167.00 :
rosaliegranquis dnia lipiec 19 2012 11:28:40
Kasman / CASIMA new table multifunctional couple table CR-5105-S - $235.00 :
corridansets dnia lipiec 23 2012 00:02:37
グッチ、グッチ腕時計、グッチ腕時計、偽のグッチ腕時計、グッチ腕時計、グッチ腕時計安い、割引グッチ腕時計、グッチ時計を買う
mozellaharsin dnia sierpie 04 2012 01:51:42
[url=http://www.bookreplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.bookreplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.bookreplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.bookreplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
[url=http://www.bookreplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]discount Armani Watches[/url]
lacysolt dnia sierpie 04 2012 14:19:09
[url=http://www.salereplicawatch.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]cheap A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.salereplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.salereplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.salereplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.salereplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
ruthannelambka dnia sierpie 12 2012 12:48:31
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wedding hair accessories cheap[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wholesale wedding hair accessories[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wedding jewelry wholesale[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-pins-c-1167_1169.html ]Wedding Hair Pins[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-pins-c-1167_1169.html ]Wholesale Wedding Hair Pins[/url]
gaylavieu dnia sierpie 13 2012 10:01:21
[url=http://www.abuybagsale.com/ ]Ed Hardy Handbag sale[/url]
[url=http://www.abuybagsale.com/chanel-handbag-c-1.html ]Chanel Handbag[/url]
[url=http://www.abuybagsale.com/chanel-handbag-c-1.html ]Chanel Handbag sale[/url]
[url=http://www.abuybagsale.com/chanel-handbag-c-1.html ]cheap Chanel Handbag[/url]
[url=http://www.abuybagsale.com/chanel-handbag-c-1.html ]discount Chanel Handbag[/url]
apoloniagiorgia dnia sierpie 18 2012 00:26:15
2012 New Celine Original Leather Tote Bag 348 Khaki - $354.00 : Zen Cart!, The Art of E-commerce
maryamyerdon dnia sierpie 20 2012 12:50:40
[url=http://www.rolexboss.com/rolex-datejust-automatic-watches-c-2019.html ]buy Replica Rolex[/url]
[url=http://www.rolexboss.com/rolex-datejust-automatic-watches-c-2019.html ]discount Replica Rolex[/url]
[url=http://www.rolexboss.com/rolex-datejust-swiss-eta-2671-watches-c-2020.html ]Rolex Datejust Swiss ETA 2671 Watches[/url]
[url=http://www.rolexboss.com/rolex-datejust-swiss-eta-2671-watches-c-2020.html ]Replica cheap Rolex[/url]
[url=http://www.rolexboss.com/rolex-datejust-swiss-eta-2671-watches-c-2020.html ]Replica Rolex outlet[/url]
gaylavieu dnia sierpie 21 2012 18:47:10
[url=http://www.orderreplicawatch.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]cheap A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.orderreplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.orderreplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.orderreplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.orderreplicawatch.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
marcelinakohlmy dnia sierpie 23 2012 17:51:33
[url=http://www.chooseswisswatches.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.chooseswisswatches.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.chooseswisswatches.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.chooseswisswatches.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
[url=http://www.chooseswisswatches.com/armani-watches-c-577.html ]discount Armani Watches[/url]
Dodaj komentarz
Zaloguj si, eby mc dodawa komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostpne tylko dla zalogowanych Uytkownikw.

Prosz si zalogowa lub zarejestrowa, eby mc dodawa oceny.

Brak ocen.
Wymiana linkami: Wadca Piercieni