Nawigacja
.::Bfme-World::.
  Strona Główna
  Download
  Forum
  Kontakt
  Galeria
  Katalogi stron
  Aliasy
  Regulamin
  Mapa Serwisu

Portal
Redakcja serwisu
Nabór do redakcji
Wymiana
Władca Pierścieni: Wojna na Północy
Galeria
Sojusznicy
Wrogowie
Wymagania sprzętowe
Lokacje
Bronie
Bohaterowie Północy
Filmy z gry
Władca Pierścieni: Wojna na Północy na E3!
Wywiad z Ryanem Geithmanem
Władca Pierścieni: Wojna na Północy - pierwsze wrażenia
Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna
Galeria
Władca Pierścieni: Wyprawa Aragorna - oficjalne informacje.
Władca Pierścieni: Podbój
Często zadawane pytania
Recenzja gry
Tryby gry
Klasy postaci
Pandemic Studios
Oficjalna zapowiedź EA
Nasza zapowiedź
Filmy
Zapowiedzi oraz recenzje
Galeria
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie
Opis gry
Wymagania
Moce dobra
Moce zła
Rohan
Gondor
Isengard
Mordor
Poziom gracza
Wskazówki autorów
Galeria
Modyfikacje
Różne do pobrania
Patche
Trailery
Intra
Gondor vs Rohan
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2
Demo
Ludzie Zachodu
Elfowie
Krasnoludy
Isengard
Mordor
Gobliny
Jednostki Morskie
Moce sił Dobra
Moce sił Zła
Mapy
Wymagania
Opis gry
Galeria
Patche
Trailery
Filmy
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2: Król Nazguli
Galeria
Oficjalna zapowiedź
Opis Gry
Angmar
Zaklęcia Angmaru
Nowe jednostki
Nowe i zmienione budynki
Poradnik

Filmy:
Trailer#1
Wywiad
Forty
Nowi bohaterowie
Nowe jednostki
Sojusze


Zabawki i pomoce edukacyjne dla dzieci nowej marki Oliwka
Losowa Fotka
LOTROnline16
LOTROnline16
Lord of the Rings Online Rise of Isengard
Patronujemy:


PartnerzyButtony

Twierdza
Cuda
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie 2 - Isengard

Isengard - Była to skalna twierdza zbudowana w Drugiej Erze wokół wieży Orthank przez Númenorejczyków. Została wzniesiona, by strzec północno-zachodnich zakątków królestwa Gondoru, a w szczególności brodów na Isenie. Położona była u podnóży Gór Mglistych, nieopodal góry Metheadras, w dolinie nazwanej później Nan Curunír (Dolina Sarumana). Istnieje hipoteza, że dawniej w miejscu Nan Curumir był wulkan, w którego wnętrzu utworzył się słup zastygłej lawy. Lawę przekształcono w wieżę, a krąg dookoła to podstawa wulkanu.

Jednostki Isengardu:Budowniczy - Ta podstawowa jednostka Isengardu jest w stanie wznosić i naprawiać różne budowle.Uruk - Hai - Potworna odmiana orków, wyhodowana w Isengardzie. W większych oddziałach potrafią zniszczyć żołnierzy wroga, pilnujących zielonych krain.. Możesz ich werbować w jamie urukow.Pikinier - Są to urukowie uzbrojeni w potężne i długie włócznie. Są niezawodnymi zawodnikami przeciw szarży kawalerii. Możesz ich werbować w jamie uruków.Kusznik - Są to urukowie uzbrojeni w kusze. Strzelają w przeciwnika żelaznymi bełtami, siejąc strach w oddziałach wroga. Możesz ich werbować w jamie uruków.Berserker - Urukowie - berserkerzy są najsilniejszymi jednostkami z piechoty Isengardu. Idą na czele oddziałów niszcząc pierwsze linie obrony przeciwnika. Mogą również podpalać miny, jednak jest to poświęcenie godne kamikaze. Możesz ich wyszkolić jedynie w jamie uruków na drugim poziomie.Jeźdźcy wargów - Wargowie zgodzili się nieść na swoim grzbiecie orków, aby szybciej siać spustoszenie w armii wroga. Możesz ich rekrutować w jamie wargów.Dzicy ludzie z Dunlandu - Za sprawą kilku sztuczek Sarumana przyłączyli się do armii ciemności i teraz za wszelką cenę pragną zniszczyć Rohirrimów. Możesz ich wyszkolić w karczmie.Taran - Urukowie niosą olbrzymi taran, którym mogą zniszczyć bramy twierdzy przeciwnika. Możesz go wyprodukować w warsztacie oblężniczym.Balista - Balista miota potężnymi strzałami, obracając w pył mury oraz bramy twierdz przeciwnika. Możesz wytworzyć je w warsztacie oblężniczym.Mina - Zdetonowana przez berserkera z pochodnią potrafi obrócić w pył mury i bramy twierdz. Można je zdetonować również za pomocą ognistych strzał. Miny można produkować w rozbudowanym warsztacie oblężniczym.Drabina oblężnicza - Po drabinie oblężniczej podstawionej przez dwóch orków, urukowie wspinają się na mury twierdz, gdzie zabijają łuczników strzegących fortecy. Drabinę oblężniczą możemy wyprodukować w warsztacie oblężniczym.
Budynki Isengardu:


Piec - Piec dostarcza nam potrzebnych surowców. Każdy piec zwiększa limit punktów dowodzenia o 50.Tartak - Wykarczowane przez orków drzewa trafiają do tartaku, gdzie przerabiane są na potrzebne nam surowce. W tartaku możemy rekrutować orkowych robotników. Im więcej robotników tym większa wydajność tartaku.Jama uruków - W jamie uruków możesz werbować takie jednostki jak: Uruk - Hai, Uruk pikinier, Uruk kusznik i berserker. Uruków berserkerów możesz wyszkolić jedynie na 2 poziomie jamy uruków.Jama Wargów - W jamie wargów możesz werbować jeźdźców wargów.Warsztat oblężniczy - W tej fabryce wytwarza się balisty, tarany, miny i drabiny oblężnicze. Wybuchowe miny możesz zbudować jedynie w warsztacie oblężniczym na 2 poziomie, a balistę na 3 poziomie.

Wieża bojowa - Wieża bojowa stanowi świetną obronę dla budynków i jednostek znajdujących się w pobliżu. Lecące z niej strzały, potrafią przerzedzić nacierające oddziały przeciwnika.Wartownia wargów - Na straży stoją potężni wargowie, którzy rzucają się z kłami na wroga znajdującego się w pobliżu.Zbrojownia - W zbrojowni możesz opracować takie ulepszenia jak ciężkie zbroje, hartowane ostrza czy płonące strzały. Ciężkie zbroje oraz hartowane ostrza możesz opracować jedynie w zbrojowni na 2 poziomie, a ogniste strzały na 3 poziomie.Forteca - Forteca jest głównym budynkiem twojej twierdzy. Możesz wykupić dla niej szereg ulepszeń i opcji rozbudowy. W fortecy możesz zwerbować bohaterów oraz budowniczych.
Rozbudowa fortecy Isengardu:
Wieża łucznicza - Wieża łucznicza stanowi świetną obronę dla budynków i jednostek znajdujących się w pobliżu. Lecące z niej strzały, potrafią przerzedzić nacierające oddziały przeciwnika.

Miotacz min - Przerażający miotacz min ciska w przeciwnika ładunkami wybuchowymi, które podpalają wroga i zadają mu duże obrażenia.
Ulepszenia fortecy Isengardu:

Żelazne okucia - W głębinach ognistych kuźni Isengardu przygotowuje się żelazne okucia, które zapewniają fortecy większą ochronę przed atakami wroga. Żelazne okucia są wymagane do zbudowania wieży czarodzieja.

Wykopaliska - Orkowie stawiają sięgające otchłani rusztowania pełne dźwigów i przekładni. Wykopaliska zmniejszają koszt budowli u murów.

Stado kruków - Jeżeli wyślesz na patrol stada kruków to zwiększy Ci się zasięg widzenia fortecy. Kruki potrafią wykryć zamaskowane jednostki wroga.

Amunicja orków - Wieże łucznicze zostają zaopatrzone w ogniste pociski.

Ogniste kuźnie - W kuźni produkuje się specjalne miecze uruków. Kuźnia zmniejsza koszt ulepszeń jednostek Isengardu.

Wieża czarodzieja - Wieża czarodzieja może ściągnąć z nieba piorun i posłać go w dowolne miejsce na mapie. Piorun zadaje ogniste obrażenia wszystkim żołnierzom w okolicy.

Ulepszenia dla jednostek Isengardu:


Chorąży - Gdy chorąży dołączy do oddziału uruków, to nasze jednostki awansują o jeden poziom doświadczenia, gdy nasze wojska są ranne to następuje odnowa ich paska życia oraz zyskują nowych wojowników walczących pod ich sztandarem na chwałę i potęgę Białej ręki.Ciężka zbroja - Urukowie otrzymują ciężkie zbroje, dzięki którym mogą dłużej wytrzymać na polu walki.Hartowane ostrza - Dzięki temu ulepszeniu, wojownicy Isengardu zadają większe obrażenia przeciwnikowi.Płonące strzały - Kusznicy z płonącymi strzałami [bełtami] zadają większe obrażenia przeciwnikowi.


Autor: Łukasz 'Morgoth' Górski
Komentarze
Szatanus dnia wrzesie 23 2007 14:08:56
Świetny art. Tak to tylko Morgoth potrafi happy
Morgoth dnia wrzesie 23 2007 15:31:16
Oj, aż tak źle? biggrin
Haldir 2 dnia grudzie 02 2007 14:51:23
fajnie ale najmniej lubie isengard wedlug mnie jest najslabszy:yes:
goblin z Mori dnia kwiecie 15 2008 14:19:45
nawet fajny i ciekawywink
maksior dnia maj 13 2008 22:56:52
mam pytanie w filmie pokazane jest jakieś tylne wyjście Isengardu jka to sie nazywa pametam wtedy Golum chcial wpędzić Froda do jaskini Szeloby.Prosze o odpowiedź

Dziękuję
kaj_sztof dnia maj 22 2008 01:39:02
Co ma Isengard do Cirith Ungol?

A co do frakcji, to nawet niezła. wink Szczególnie jeźdźcy wargów. happy
goral999 dnia czerwiec 26 2008 19:28:05
Isengard jest najlepszy jeśli chodzi o siły zła, te ich miny a Uruk-Hai to jedna z najlepszych piechot w grze
Bylu dnia wrzesie 26 2008 09:25:16
niom:bigrazz:
damiano22 dnia padziernik 03 2008 20:51:30
ktos wie jak zrobic miny i drabiny????????????????????
Serpun dnia listopad 23 2008 11:27:38
Miny i drabiny się robi tak bierzesz budujesz warsztat oblężniczy i nastepnie rozbudowujesz go (chyba do trzeciego albo drugiego poziomy miny do tzreciego a drabiny do drugiego) nastepnie jak już rozbudujesz to klikasz na miny i już się rozpoczyna produkcja. :smilewinkgrin:
Marcin19937 dnia stycze 26 2009 16:49:07
moge ci pomóc xD miny i drabiny robi sie w warsztacie oblężniczym, musisz podnieść lv warsztatu i wtedy mozesz all robic, wydaje mi sie ze żeby robic drabiny to na 2 lv a miny na 3
Marcin19937 dnia stycze 26 2009 16:49:44
ej ktoś uż powiedziaał xD sory , nie widzialemcool
Damian1221 dnia luty 12 2009 15:03:56
Isen jest świetny
ps ma ktoś bład po grze w internecie po końcu rozgrywki zawsze mam
Utracono połączenie z serverem bitwy o śródziemie 2
Jeżeli ktoś wie to proszę niech napisze na moje gg 12810065
ranking mi tylko spada wcale nie rośnie bo ten bład...
mam 187k ranking a powinien być w granicach 3k - zawsze wygrywam mam taktyki na każdą rasę nawet gobliny biggrin
Jeżeli mi ktoś pomoże to mu pokarze taktyke na wszystkich.

Z poważaniem Damian1221
anonimgonim dnia marzec 08 2009 16:30:22
Isengard jest mocny ale ja wolę mordor, są tam lepsze jednostki ale Isengard jest zaawansowany bardziej w technice od innych ras.
FrodoB dnia kwiecie 14 2009 22:41:55
Dla początkującego jaka rasa jest najlepsz
zxcmateo dnia maj 17 2009 20:08:31
Kiedyś grałem prawie tylko Isengardem ale teraz mi się trochę znudził...Mimo to to naprawdę potężna rasa.Ma doskonałe jednostki,dobrych bohaterów i miny...Jak taka jedna zrobi BUM! przy fortecy to koniec!Na dodatek Isengard to jedyna rasa sił zła mogąca wznosić mury.W ogóle jest Isengard jest super!
leszek440 dnia lipiec 23 2009 11:00:13
isengard moim zdaniem jest supercool
RKO dnia sierpie 02 2009 17:01:21
Najlepsi i tyle, jak umiesz nimi grać są niepokonani.

W późniejszej części gry (podczas ataku) moja taktyka wygląda tak:

Piki + berserkerzy + Lurtz

Berserkerami można poniszczyć okoliczne rzeźnie itp. (oczywiście wcześniej staraliśmy się niszczyć ekonomie) aby nabrali trochę doświadczenia.

Potem idziemy na fortece, kiedy już podejdziemy piki ustawiamy w formacji jeża, a berserkerami wchodzimy wewnątrz formacji (najlepiej, żeby forteca atakowała nasze piki)

Dla mnie najlepiej zrobić z 4-6 berków. Forteca pada w około 10 sekund. Jeszcze rzeź Lurtza i koniec naszego przeciwnika. Piki najlepiej z hartowanymi, nie koniecznie z ciężkim zbrojami.
kac_PRO dnia sierpie 14 2009 15:02:15
RKO - nie wiem czy dobrze zrozumiałem przesłanie twojej taktyki ale np. w walce z mordorem robienie berków w późnej fazie (skoro piszesz o hartowanych ostrzach i lurtzu rozumie że to raczej późna gra) nie bardzo opłaca, nazgule sobie dobrze z nimi radzą nie wspominając już o nazgulach na skrzydlatych bestiach, grałem trochę mordorem i musiałbyś naprawdę bardzo szybko zmodernizować koszary żeby mieć berki przed nazgulami(tym bardziej jak ktoś robi wcześnie nazgula-jak ja) :/

Nie zgodzie się za to że isengard jest najlepszą frakcją bo widziałem powtórki(i sam grałem trochę) i spam orków lub goblinów może bardzo szybko zniszczyć isengard
RKO dnia sierpie 14 2009 16:54:51
To to racja, ale wiesz, powiedziałem przecież, ustawiasz piki w formacji jeża, a wewnątrz nich dajesz Berki, jak twój nazgul wiedzie w full ulepszone piki, to po 1 sekundzie pada, szczególnie, że piki Isengardu są najlepsze z gry.
kac_PRO dnia sierpie 14 2009 18:24:20
Masz rację z nazgulem na koniu, ale jak będzie na skrzydlatej bestii to będziesz miał większy problem, tym bardziej że jeśli ustawią ci się w "kółeczko" to przy atakowaniu bersekera stracisz też pikinierów którzy będą koło niego stali.
RKO dnia sierpie 17 2009 17:19:22
Ale Isengard vs Mordor to lipa, wiadomo, że Mordor wygra xD
KARWA dnia sierpie 20 2009 16:57:55
Mordor do bani jest trzeba budowac tych beznadziejnych orkow tyle czasu a one nic i tak nie robiąą a co z tego ze sąą tani jak i tak budująą sie tak samo jak normalne jednostki a pozatym Isengrad jest bardziej rozwiniety wystarczy ze ulepszysz uruków i dasz do walki wink ps (troche jest drogo)
RKO dnia sierpie 27 2009 20:21:38
Orki = najlepsza broń na Isengard, jak byś pooglądał powtórki graczy, którzy grają przez internet to byś wiedział, wiedziałbyś też, że orki są bardzo dobre, jeśli umiesz nimi grać.
LastTarget_pl dnia wrzesie 05 2009 20:12:39
Haldir nie zgodzę sie z tobą bo isengard jest według mnie najlepszą frakcja w tej grze. Ma najsilniejsza piechotę oraz balisty i to przesądza sprawę.
Aragorn1095 dnia padziernik 12 2009 21:13:44
Ma super berserkerów z 4-16(max) rozwalą silnego bohaterahappy
gomin dnia stycze 02 2010 23:49:39
Ja zawsze grałem z kolegą on Mordorem ja Isengardiem
On robił trolle bojowe, które szybko rozwalały konnice/budynki/piechote/luczników a ja jeżdzców wargów, którzy mieli skill 200% do obrony i ataku i zabijałem nimi bohaterów i inne do tego kilka oddziałów mieczników i kuszników (na latające) i nic nie przeżylo
twister484 dnia luty 02 2010 17:30:41
wedlug mnie isengardzik jest sredni xD
no poza mahinami oblezniczymi to trzeba przyznac 1 miejsce ,przewyrzsza nawet krasnoludow.slabi bohaterwie lurtz w porownaniu z aragornem jest slaby , sharku jest nawet dobry bo daje premie morale dla wargow, saruman jest slaby gandalf go sszybko rozwala a poza tym ma tylko 2 dobre moce bo dalej to dlugo expi ale smoczy jezyk to PORAZKA:lol::lol::lol::lol::lol:
jedynie co mi brakuje w isengardzie to lepsze mury bo bohaterow to jakos da sie przezyc ale mury mogly by byc lepsze
DZIEKI ZA ARTYKULhappy
adamo dnia luty 02 2010 21:46:06
Isengrd is the best najlepsza nacja w grze i dodatku też:bigrazz:
gomin dnia luty 05 2010 23:15:01
Twister484 według mnie krasnoludy mają lepsze machiny oblężnicze
Burzyciel ma ulepszenie mithrilowe zbroje(bonus do pancerza) a taran isengardu nie ma. Ma też tam jakiś dodatkowy pancerz co powoduje, że burzyciel się nie porusza ale za to może więcej wytrzymać nie wspominając już o tym, że może taranować piechotę jak konnica.(dobre na gobliny)
Katapulty krasnale mają lepsze: można ulepszyć amuwicje, do tego skill co wystrzeliwuje beczki a balisty isengardu nie mają.
Drabiny można używać tylko podczas podbijania twierdź i tak ci zginą bo są za wolne.
Miny nie wiem jak na necie ale jak zawsze grałem z kolegami i bratem to mi ginęły gdyż trudno je postawić nawet po cichu.
Ascar dnia luty 06 2010 12:48:41
Jak dla mnie isengard ma takich sobie bohaterów ale ma za to świetną piechotę.A wargi jeszcze ujdą chociaż rohirimowie rozwalą ich bardzo szybko.
twister484 dnia luty 18 2010 07:37:58
Gomin wedlug mnie kazdy ma odmienne zdanie ale 1 mina morze zniszczyc fort lub przewarzyc losy bitwy wystarczy ze schowasz mine pomiedy uruk-haiami i ja podlozyc potem sarumanem wymierzyc kula ognia w mine i zaczac uciekac wojskiem wtedy tamci cie gonia i booom mozna spokojnie podejsc pod fort przeciwnika i wygrac potyczke.fakt ze katapulty maja skila ale balisty maja wiekszy zasieg albo trebusze u ludzi ale gadamy przeciez o isengardzie
happy :smilewinkgrin:
leszek440 dnia luty 18 2010 18:34:00
berki i woje fajnie walą:lol:
zxcmateo dnia luty 21 2010 17:21:09
Co do bohaterów:lurtz jest bardzo dobry- mam mocne moce i możliwość zmiany broni.
Shaku niestety nie może zejść z warga więc musi spie***ać przed pikami ale ma dobre moce(Ludojad jest naprawdę super umiejętnością).
Smoczy język jest bardzo słaby ale ma SUPER moce-
jadowite słowa spowalniają wrogów jak Cholera i są po tym tacy słabi...że prawie nic nie odbierają-jak orki...ucieczka może służyć do podkradania się do wroga,cios w plecy jest ok a Nie mówię nawet o ostatniej mocy...Dzięki niej można przywłaszczyć sobie wrogiego Bohatera NA STAŁE -kontrolujesz go do jego śmierci.
Saruman gdy zmiecie wrogów 1 mocą ma drugą - kulę ognia którą rozwali każdą budowlę na 1 poziomie poza fortecą...Resztę mocy ma słabych...piorun jest podobny do ognistej kuli a dominacja jednostek trwa tylko chwilę....krasmówstwo daje tylko doświadczenie jednostkom...
Myślę że isengard ma dobrych bohów....
michalw dnia czerwiec 09 2010 18:35:23
dobry jest berk który biegnie do bomby pod murami:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
krycha19 dnia sierpie 30 2010 11:43:48
isengrad jest dobry zawsze w necie gram isengradem albo goblinami ma najlepsze jednostki po stronie zla uruk hai i jako jedyna jednostka zla morze budowac mury a miny są zajebiste jedna minka i rozwala fortece albo mury
XXXD dnia listopad 07 2010 12:48:03
Isengard jest jak dla mnie bardzo dobrą rasą.
Bohaterzy są świetni, zwłaszcza Lurtz i Saruman.
Jednostki mają świetne może drogie (Isenagrd jest chyba najdroższą rasą z wszystkich) to mają najbardziej wytrzymałe i najmocniejsze jednostki.
Moja Ocena to 8/10.
mattt555 dnia grudzie 20 2010 20:20:36
isengard najlepsze maszyny oblężniczedog
dart name 1 dnia stycze 08 2011 16:09:40
isengard niema najlepszych machin oblęrzniczych niektóre som gorsze od machin krasnoluduwshop
prodannnio dnia luty 05 2011 14:53:48
no Isengard wymiata biggrinbiggrinbiggrinbiggrin
orethalanzo dnia grudzie 16 2011 21:47:39
ugg wholesale
wholesale ugg boots
ugg sale
ugg sales
ugg boots outlet
.During this period of time period, these corporations have built an outstanding track listing and reputation in the industry.As a result, they have got a wide clientele base consisting of a number of the top Aviation build and architectural companies such as Rolls Royce, MoD, Airbus, GKN and also AgustaWestland.In terms of providing skilled staff in your community of aviation building and technological innovation, there are only some agencies that is regarded as the industry standard.These corporations have the many necessary encounter, specialist knowledge and expertise to deliver effective recruitment solutions in such a field for recruitment.Their competitors of REC prepared recruitment advisor have a long time of go through in providing excellent client expert services
nddrentlawraymo dnia grudzie 21 2011 01:43:42
ugg boots on sale
ugg australia
UGG Classic Cardy
Buy Genuine UGG Boots
UGG Sale Cheap
.
In most cases, the discounted hardwood or perhaps laminate flooring can be cheaper because of the retailer is losing sight of business or is very little longer selling an individual brand of discount wooden flooring.If it is a case, you decide to do need to help order around you will need, just if you ever spoil a small number of planks within the installation method.If the particular discount laminate flooring should be only for a time period therefore you do be used up, you are going to pay the greater price when you have to go time for the stash for extra.
In most cases the reduction prices connected with laminate along with hardwood flooring may very well be 80% within the regular price.Some people develop the idea of the fact that term lower price laminate floor or discount hardwood means that a less well off quality flooring surfaces, but that isn't the court case
wendyfierst dnia grudzie 23 2011 05:52:22
North Face Mens
Northface Mens Coats
The North Face Men's Clothing
Disount North Face
Northface Men Jackets
.You will be able to load the item up through feed, board, livestockwhateverwith nary a fabulous squat.A diesel powered truck is going just about anyplace; they find relatively decent mileage for those horsepower as well as torque ranking is more reminiscent of a bulldozer compared to a work pickup truck.Plus, within the pinch or should the stuff falls off, you can certainly run the fact on organic oil, quite.Now up with the "Valley of your flowers, " individuals are living this quintessential land life.There are a lot ranches plus farms, earth roads and even swimming slots.And, being at this point north many people get lots and quite enough snow.Now a typical Bozemanite isnt phased by fluffy light stuff, but those people city slickers that can come up hit the runs are repeatedly getting his or her Subarus along with Volvos stuck from the muck
florrieschlesen dnia lipiec 01 2012 01:38:38
Cotton the vitality vest fashion printing home Set [JJ1005004] - $11.00 :
dorrisfretwell dnia lipiec 06 2012 01:27:47
[url=http://www.linkglasses.com/rayban-sunglasses-2012-c-77.html ]Ray-Ban Sunglasses 2012[/url]
[url=http://www.linkglasses.com/rayban-sunglasses-2012-c-77.html ]Cheap Ray-Ban Sunglasses[/url]
[url=http://www.linkglasses.com/rayban-sunglasses-2012-c-77.html ]Cheapest Ray-Ban Sunglasses[/url]
[url=http://www.linkglasses.com/rayban-sunglasses-2012-c-77.html ]Buy Ray-Ban Sunglasses[/url]
[url=http://www.linkglasses.com/rayban-sunglasses-2012-c-77.html ]Ray-Ban Sunglasses Online[/url]
lavadaheffernan dnia lipiec 06 2012 10:36:37
Christian Louboutin Pisos, Louboutin zapatos de pisos, pisos baratos Christian Louboutin, baratos zapatos Louboutin Pisos, pisos rĂŠplica Christian Louboutin
maybellevollenw dnia lipiec 18 2012 14:15:44
Fell in love with dance Baylor Elder brother clothing studio c - $58.50 :
mamieobannion dnia lipiec 29 2012 13:57:18
Omega ure , mine damer og herrer Omega ure , falske omega ure
hildebabrow dnia lipiec 29 2012 23:34:11
Christian Louboutin мужские плоские Rantus Orlato MulticolourSECONDARY_SECTIONRUB5,536.88PRIMARY_SECTIONИнтернет-магазин region90.ruTERTIARY_SECTIONИсследовать > Изобретать > Совершенствовать
delorispenna dnia sierpie 02 2012 04:51:27
[url=http://www.loveeveningdresses.com/hot-sale-dresses-c-32.html ]Hot Sale Dresses online[/url]
[url=http://www.loveeveningdresses.com/wedding-dresses-2012-c-61.html ]Wedding Dresses 2012[/url]
[url=http://www.loveeveningdresses.com/wedding-dresses-2012-c-61.html ]new style Wedding Dresses[/url]
[url=http://www.loveeveningdresses.com/wedding-dresses-2012-c-61.html ]buy Wedding Dresses 2012[/url]
[url=http://www.loveeveningdresses.com/wedding-dresses-2012-c-61.html ]discount Wedding Gowns 2012[/url]
kalliesantarsie dnia sierpie 05 2012 02:02:24
Omega Seamaster Planet Ocean Chrono - €173.92 : TITLE, SITE_TAGLINE
rosellakura dnia sierpie 05 2012 08:46:42
Omega De Ville Co-Axial Chronometer - $197.00 : TITLE, SITE_TAGLINE
gaylavieu dnia sierpie 07 2012 20:08:49
[url=http://www.bluereplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.bluereplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.bluereplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.bluereplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
[url=http://www.bluereplicawatches.com/armani-watches-c-577.html ]discount Armani Watches[/url]
florettagehman dnia sierpie 11 2012 03:46:12
[url=http://www.enoughwatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.enoughwatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]Replica A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.enoughwatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]fake A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.enoughwatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]copy A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.enoughwatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]cheap A. Lange & Sohne watches[/url]
samualkolacki dnia sierpie 11 2012 14:36:29
[url=http://www.sendsunglasses.com/rayban-sunglasses-c-82.html ]Rayban Sunglasses[/url]
[url=http://www.sendsunglasses.com/rayban-sunglasses-c-82.html ]Cheap Rayban Sunglasses[/url]
[url=http://www.sendsunglasses.com/rayban-sunglasses-c-82.html ]Rayban Sunglasses on sale[/url]
[url=http://www.sendsunglasses.com/rayban-sunglasses-c-82.html ]Rayban Sunglasses Sale[/url]
[url=http://www.sendsunglasses.com/rayban-sunglasses-c-82.html ]Rayban Sunglasses online[/url]
marcelinakohlmy dnia sierpie 16 2012 09:24:08
[url=http://www.loginwatchesonline.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]cheap A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.loginwatchesonline.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.loginwatchesonline.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.loginwatchesonline.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.loginwatchesonline.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
janisemchalffey dnia sierpie 16 2012 17:33:52
[url=http://www.onlyfakewatches.com/a-lange-sohne-watches-c-567.html ]cheap A. Lange & Sohne watches[/url]
[url=http://www.onlyfakewatches.com/armani-watches-c-577.html ]Armani Watches[/url]
[url=http://www.onlyfakewatches.com/armani-watches-c-577.html ]Replica Armani Watches[/url]
[url=http://www.onlyfakewatches.com/armani-watches-c-577.html ]fake Armani Watches[/url]
[url=http://www.onlyfakewatches.com/armani-watches-c-577.html ]cheap Armani Watches[/url]
irmacrowston dnia sierpie 22 2012 23:49:52
[url=http://www.watchesonlinetime.com/ ]Replica Emporio Armani Watches[/url]
[url=http://www.watchesonlinetime.com/replica-rolex-watches-c-275.html ]Replica Rolex Watches[/url]
[url=http://www.watchesonlinetime.com/replica-rolex-watches-c-275.html ]fake Rolex Watches[/url]
[url=http://www.watchesonlinetime.com/replica-rolex-watches-c-275.html ]cheap Replica Rolex Watches[/url]
[url=http://www.watchesonlinetime.com/replica-rolex-watches-c-275.html ]Replica Rolex Watches online[/url]
vickischibi dnia sierpie 23 2012 01:17:49
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wedding hair accessories cheap[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wholesale wedding hair accessories[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-accessories-c-1167_1170.html ]wedding jewelry wholesale[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-pins-c-1167_1169.html ]Wedding Hair Pins[/url]
[url=http://www.beatjewelry.com/wedding-jewelry-wedding-hair-pins-c-1167_1169.html ]Wholesale Wedding Hair Pins[/url]
rosaliegranquis dnia sierpie 25 2012 03:29:44
[url=http://www.watchesparty.org/audemars-piguet-watches-c-1.html ]fake Audemars Piguet watches[/url]
[url=http://www.watchesparty.org/audemars-piguet-watches-c-1.html ]Audemars Piguet Replica watches[/url]
[url=http://www.watchesparty.org/audemars-piguet-watches-c-1.html ]Replica Audemars Piguet Watches for Sale[/url]
[url=http://www.watchesparty.org/audemars-piguet-watches-c-1.html ]discount Audemars Piguet watches[/url]
[url=http://www.watchesparty.org/audemars-piguet-watches-c-1.html ]Audemars Piguet watches[/url]
Dodaj komentarz
Zaloguj si, eby mc dodawa komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostpne tylko dla zalogowanych Uytkownikw.

Prosz si zalogowa lub zarejestrowa, eby mc dodawa oceny.

wietne! wietne! 90% [18 Gosw]
Bardzo dobre Bardzo dobre 5% [1 Gos]
Dobre Dobre 0% [adnych gosw]
Przecitne Przecitne 0% [adnych gosw]
Sabe Sabe 5% [1 Gos]
Wymiana linkami: Wadca Piercieni