Stało się – podjęłaś ostateczną decyzję o wzięciu udziału w konkursie fitness. Tak naprawdę jest to już połowa sukcesu. Zanim jednak wyjdziesz na podium dowiedz się, jak przygotować się do konkursu fitness.

Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, jest oczywiście konsultacja z trenerem – pomoże Ci on dobrać odpowiedni program treningowy, dzięki któremu w dniu zawodów Twoja sylwetka będzie bez zarzutu. Przygotuj się na naprawdę solidne treningi. Bez nich nie masz co myśleć o wygranej – to właśnie trening jest podstawą do zwycięstwa.

Kolejna rzecz to suplementacja. Zadbaj o to, aby na Twojej suplementacyjnej półce znalazły się odżywki białkowe, BCAA, odżywki na masę, spalacze tłuszczu oraz – na chwilę przed zawodami – diuretyki zioła moczopędne, czyli suplementy odwadniające. W ostatnich tygodniach przed zawodami pozwolą one pozbyć się wody podskórnej i cellulitu wodnego, dzięki czemu Twoja szanse na zwycięstwo wzrosną.

Nie bez znaczenia jest również dieta. Zadbaj o to, aby w Twoim menu pojawiły się zdrowe tłuszcze i masła orzechowe. Jeśli Twoja dieta jest uboga w proteiny, wybierz odżywki białkowe – pozwolą one na budowanie silnych mięśni. Nie zapomnij również o owocach i warzywach, dzięki którym Twoja sylwetka będzie bez zarzutu, a Twoja cera będzie piękna i pełna blasku!

Jak widzisz, przygotowanie się do konkursu fitness nie jest rzeczą prostą, jednak odpowiedni plan i dyscyplina pozwolą Ci odnieść sukces. Nie zapomnij również o odpowiedniej motywacji pozytywnym nastawieniu – w końcu to te czynniki są kluczowe w tym, aby osiągać sukces podczas swoich kolejnych przedsięwzięć!