Udział w prestiżowym konkursie fitness to spełnienie marzeń wielu kobiet. Wielogodzinne wysiłki na siłowni, długotrwałe odmawianie sobie ulubionych posiłków, starania nad udoskonaleniem sylwetki i mnóstwo wyrzeczeń przynoszą w końcu oczekiwany efekt – bierzesz udział w wymarzonym konkursie fitness. Jednym z najważniejszych elementów, o jakich nie możesz zapomnieć na kilka dni przed zawodami, są oczywiście… kosmetyki!

Bronzery to najważniejsza rzecz, w jaką musisz zaopatrzyć się przed zawodami. Pozwalają one na uzyskanie pięknego, brązowego koloru ciała, które będzie wyglądało na pokryte słoneczną, delikatną opalenizną. Warto pamiętać, że podczas zawodów oświetlenie bywa bardzo nieprzychylne – nazbyt blade, białe ciało z pewnością nie będzie wyglądało korzystnie, nawet jeśli Twoje mięśnie będą najpiękniejsze spośród wszystkich zawodniczek. Jak używać bronzery? Pamiętaj o tym, że potrzebne są dwa etapy. Zacznij od dokładnego peelingu całego ciała. Po dokładnej depilacji wykonaj powolny, dokładny peeling – dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a Twoja skóra będzie wyglądała na gładką i zdrową. Peelingi dla kulturystów dostępne są w wielu sklepach z suplementami.

Kolejny etap to bronzery. Nakładaj je delikatnie na całą skórę, delikatnie wmasowując kosmetyk. Pamięta, że potrzebujesz pomocy – z plecami nie poradzisz sobie sama, a bardzo ważne jest, aby na skórze nie powstały nieestetyczne smugi, ponieważ mogą one zepsuć cały efekt. Na szczęście z rekoma, nogami brzuchem czy twarzą spokojnie poradzisz sobie sama. Bardzo ważne jest nałożenie bronzera dzień po dniu. Pierwszego dnia powstanie pierwszy etap opalenizny, a drugiego dnia ją utrwalisz. Warto wybierać dobrej jakości kosmetyki, ponieważ nie pozostawiają śladów na ubraniach, a w szczególności na stroju, w których chcesz wystąpić podczas zawodów fitness.