Aktywność fizyczna to obecne pasja coraz większej ilości osób. Nic dziwnego – regularne uprawianie sportu pozwala na zachowanie zdrowia, estetycznej sylwetki i co najważniejsze, dobrego samopoczucia. Rosnącą popularność aktywności fizycznej widać również w rosnącej liczbe zawodów fitness. Jakie są największe konkursy fitness na świecie?

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem są Mistrzostwa Świata Fitness. Odbywają się regularnie od kilku lat, a każdego roku przyciągają coraz większe grono osób, które chcą wygrać tytuł mistrza świata fitness! W ostatnich Mistrzostwach Świata Fitness uczestniczyło aż 425 osób z 44 różnych krajów, z różnych zakątków świata. Ten fakt pozwala stwierdzić, że pasja do sportu opanowała dzisiaj niemal cały świat. Co ciekawe, polscy zawodnicy zdobyli dwa złote medale, dwa srebrne i aż pięć brązowych – a zatem Polacy całkiem nieźle radzą sobie na światowej arenie fitnessu.

Kolejną ważną imprezą są Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness w Słupsku. Jest to jedna z najważniejszych imprez tego rodzaju w Polsce, a w tym roku odbyło się już trzydzieste wydanie. Co bardzo ważne, Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness w Słupsku gromadzą ogromną ilość uczestników, a ich popularność rośnie z dnia na dzień.

Nowością w świecie fitness jest konkurs Next Fitness Star. Zawody te skierowane są do kobiet, które kochają aktywność fizyczną.

Jak widać, istnieje mnóstwo imprez, podczas których można spróbować swoich sił – zarówno konkursy rejonowe, jak i krajowe czy ogólnoświatowe. Prawdopodobnie z biegiem lat będzie pojawiało się coraz więcej konkursów, w których forma fizyczna będzie odgrywała kluczową rolę.